• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Koncert zespołu CZERWIE do filmu MANIA z Polą Negri

 Chełmno

 Kinoteatr Rondo
 ul. Dworcowa 23

 parter

 Nazwa sektora

 06.03.2022

 17:00

 258

 Ilość wolnych biletów

Konceret zespołu CZERWIE do filmu niemego z Polą Negri

„Mania. Historia Pracownicy Fabryki papierosów („Die Geschichte einer Mania Zigarettenarbeiterin”) (1918) Reż.: E. Illes
Czas. 85 min. „Mania: historia pracownicy fabryki papierosów”. Dzieło kina niemego z 1918 r. roku z Polą Negri w roli głównej. Mania Walkowska, pracownica fabryki papierosów, zostaje wybrana na modelkę, która znajdzie się na plakacie reklamowym nowej marki papierosów. Autorem plakatu ma być artysta malarz – Alex. U niego Mania poznaje młodego kompozytora, Hansa van den Hofa, w którym zakochuje się z wzajemnością. Tymczasem jej wizerunek na plakacie zwraca uwagę Morellego – bogatego i wpływowego mecenasa sztuki. Zaintrygowany jej urodą, urządza wielki bal, na który ją zaprasza. W trakcie zabawy bezskutecznie usiłuje ją uwieść. Wściekły Morelli postanawia się zemścić i, poprzez swoje wpływy, uniemożliwić jej ukochanemu wystawienie jego opery Mania w berlińskiej filharmonii. Przerażona Mania błaga Morellego, by pomógł Hansowi. Ten zgadza się pod warunkiem, że zostanie jego kochanką. Dziewczyna ulega. Dyrektor filharmonii, Dreyer, zgadza się ostatecznie na wystawienie dzieła Hansa. Kompozytor zmienia jednak tytuł swojego dzieła na Tarantella. Na premierze miejsca w loży honorowej zajmują Mania i Morelli. W przerwie Mania spotyka się z Hansem i próbuje wyjaśnić mu, że go kocha, a z Morellim związała się tylko po to, by pomóc Hansowi wystawić operę. Kompozytor nie chce jej słuchać. Zrozpaczona Mania zamyka w garderobie tancerkę, przebiera się za nią i zajmuje jej miejsce na scenie. Zamienia również rekwizyt – atrapę rewolweru – na prawdziwą broń.

Zespół „CZERWIE”. Jest to niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Stworzyli własny niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalym wykorzystaniem instrumentów muzycznych oraz będący fuzją wielu gatunków muzycznych.
W skład grupy wchodzi obecnie 4 muzyków – Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawarus, Piotrek Bogunia – operujących następującym instrumentarium: perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory.

Grupa zagrala do tej pory ponad 600 koncertów w klubach i na festiwalach w Polsce i Europie.

CZERWIE znajdują się w ścisłej czołówce grup grających „na żywo” muzykę do filmów niemych.

Rozwiń